Proč volit polykarbonát

Kromě snadného zpracování se polykarbonát vyznačuje odolností proti teplu a mrazu i prudkému střídání teplot. Je také příjemně lehký, proto ho snadno lze používat při zastřešování teras, verand, hospodářských příbytků.

Polykarbonát, který je již široce používán při stavbách jako jsou různé zastávky autobusu, zakryté průchody nebo zastřešení pro auta, se dostává i do běžných domácností, protože je praktičtější než sklo nebo plexisklo.

Jeho předností je snadná montáž, nevyžaduje speciální instalační vybavení a díky své lehkosti se s ním snadno manipuluje. Je také odolný a snadno se udržuje. Použití polykarbonátových struktur se doporučuje i tam, kde je potřeba materiál s dobrými izolačními vlastnostmi.

Kompaktní polykarbonát je mezi všemi stavebními materiály, nejvhodnější pro konstrukci přístřešků a stříšek pro domácí i průmyslové použití, protože pokud je správně sestaven, jedná se o výborný izolační materiál s vysokou odolnost proti opotřebení a vnějším vlivům. Právě tyto vlastnosti z něj udělaly materiál, který stále častěji používají kutilové a nachází pro něj další využití.

polykarbonát

Druhy polykarbonátu

Polykarbonát se používá v běžném i průmyslovém stavitelství díky svým vlastnostem tepelné a mechanické odolnosti.

polykarbonát1

Polykarbonát se transformuje do požadovaného tvaru roztavením polymeru, který se lisuje do formy. Hlavní použité procesy jsou dva: vytlačováním a vstřikováním.

• V prvním případě je roztavený polykarbonát tlačen do otvoru, tato tlaková operace generuje polykarbonát ve velkých dílech, které se rozřezávají na požadované velikosti.

• Při způsobu vstřikování se roztavený polykarbonát vstřikuje do formy specifického tvaru předmětu, který má být získán.

Barvy sahají od bezbarvé transparentní, přes opálově bílou a bronzovou, kouřovou až po zelenou a modrou. Polykarbonát může být průsvitný nebo naplněný skleněnými vlákny. Může mít ochranu proti otěru a UV záření. Může být dokonce hodně odolný proti ohni a poškození.